Mobilcut™ 100 Serisi metal işleme sıvısı metal dişlilere yüklenmiş

Mobilcut™ 100 Serisi

Yüksek performanslı metal işleme sıvıları

Mobilcut 100 Serisi sıvıları zorlu makine çalışmalarınızda mükemmel performans sağlayacak şekilde yüksek yağlılık katıkları düzeyleriyle formüle edilmiştir. Çok çeşitli metallerin makineyle işlenmesi açısından uygun olan bu biyolojik olarak stabil ve klor içermeyen sıvılar özellikle otomotiv endüstrisinde kullanılan alüminyum alaşımları için uygundur.

Suyla karıştırıldığında oluşan emülsiyonun süt gibi bir görünümü vardır ve aşırı sert olmadıkça suyla işlenmesine gere yoktur. Mobilcut 100 Serisi sıvıları uzun hizmet ömrü sunmak ve bakteriyel degredasyonla ilişkili kokuları minimuma indirmek üzere bakteriyel üremeye karşı koymak üzere tasarlanmıştır.

Mobilcut™ Serisi Dişli veri sayfasi (EN)

Mobilcut serisi ürünleri, yüksek performans özellikleri sağlayarak modern talaşlı imalat atelyelerinin verimliliğini artırmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

• Kullanım ve bakım kolaylığı
• Şarj ömrünü uzatır ve istenmeyen kokuları azaltır
• Yüksek basınçlı sistemlerde dahi yüksek performans
• Tezgah temizliğini iyileştirir
• Makine bakımını ve parçaların yeniden işlenmesini azaltır
• Filtrelenebilirliği ve yüzey hassasiyetini iyileştirir
• Ürünleri çeşitliliğini ve envanterleri azaltma potansiyeli
• Karışan yağlardan kolay ayrılma
• Çalışma ortamını iyileştirir

Mobilcut™

100

140

KonsantreGörünüm

Kahverengi Sıvı

Sarı Sıvı

Seyreltilmiş Görünüm

Süt rengi

Temiz Süt rengi

Emülsiyon Türü

Çözünebilir

Çözünebilir

Mineral Yağ İçeriği (konsantre olarak)

80%

48%

pH @ %5 Emülsiyon

8,9

9,1

Korozyon testi (DIN 51360/IL) Kırılma noktası %

7%

4%

Refraktometre Düzeltme Ayar Faktörü

0,95

1,0

Mobilcut™ 100: Frezeleme, tornalama, testere ile kesme, delik işleme, delme ve raybalama gibi hafif ve orta zorlukda talaşlı imalat işlemlerinde kolay işlenen çelik ve bakır alaşımlarının genel operasyonları.

Mobilcut™ 140: Kesme yağında yağlayıcılığın istendiği frezeleme, tornalama, testere ile kesme, delik işleme, delme ve raybalama gibi orta ve yüksek zorluktaki işlemlerde alüminyum ve yüksek işlenebilirliği olan çeliklerin operasyonları.

Mobilcut™ 210: Merkezi veya ayrı kesme sıvısı sistemleri olan tezgahlarda demir /demir dışı metallerin işlenmesi. Gelişmiş ıslatma ve korozyon koruması için düşük yağ içeriği. Dökme demirin talaşlı imalat  ve taşlama operasyonları için çok uygun.

Mobilcut™ 230: Öncelikli olarak çelik, kolay işlenebilen paslanmaz çelik ve dökme demirin frezeleme, tornalama, testerede kesme, delik işleme, delme ve raybalama gibi işlemleri için tavsiye edilen yüksek performanslı, yarı sentetik kesme sıvısı.

Mobilcut™ 250: Öncelikli olarak alüminyum ve alüminyum alaşımlarının işlenmesine yönelik yarı sentetik kesme sıvısı. Daha çok yönlü bir sıvıya ihtiyaç duyulan çeşitli demir içerikli malzemelerde de kullanılabilir.

Mobilcut™ 320: Öncelikli olarak çelik ve dökme demir taşlama işlemleri için tavsiye edilen sentetik (mineral yağsız) taşlama sıvısı.