Dişli yataklarına doldurulmuş  polyrex gres

Mobil SHC Polyrex™ Serisi

Yüksek sıcaklık sentetik poliüre gresleri

Mobil SHC Polyrex gresleri özellikle genel endüstri ve  gıda işleme uygulamalarında yüksek sıcaklık yağlama problemlerini çözerek üretkenliğinizi arttırmak üzere formüle edilmiştir. Yüksek sıcaklık performansı, mükemmel su direnci ve dengeli aşınma sunmak üzere tasarlanmışlardır.

Güvenliği garantili
Tüm Mobil SHC Polyrex gresleri NSF H1 kayıtlıdır ve az miktarda  gıda teması olası yağlar için Gıda ve İlaç Dairesinin (A.B.D.) Madde 21 CFR 178.3570 ile uyumludur. Kosher gerekliliklerini karşılarlar ve en üst ürün bütünlüğünü seviyelerini garanti etmeye yardımcı olacak şekilde ISO 21469 gereklilikleri açısından kayıtlı tesislerde üretilirler.

Mobil SHC Polyrex™ veri sayfası (EN)

Gıda makineleri yağları seçme kılavuzu (EN)

Ian Davidson ile Fabrika Mühendisliği İmalat Notları (EN)

• Gıda ve içecek ambalajlama ve işleme uygulamalarında kullanıma olanak verir
• Bağımsız doğrulama ile ürün bütünlüğü güvencesi.
• Zorlu koşullar altında koruma sağlamaya yardımcı olur ve yeniden yağlama veya bakım aralıklarının uzatılmasını sağlar
• Ağır yükler altında yatak aşınmasını azaltmaya yardımcı olur
• Suyla yıkamaların yaygın olduğu durumlarda yağ tüketimini azaltmaya ve yatak korumasını artırmaya yardımcı olur.Pas ve korozyonun azaltılmasına yardımcı olur ve ekipman ömrünü uzatır. 

Mobil SHC Polyrex Serisi 

Mobil SHC Polyrex 005

Mobil SHC Polyrex 221

Mobil SHC Polyrex 222

Mobil SHC Polyrex 462

NLGI Sınıfı

00

1

2

2

Kalınlaştırıcı Tipi

Poliüre

Poliüre

Poliüre

Poliüre

Renk

Beyaz

Beyaz

Beyaz

Beyaz

Damlama Noktası, ASTM D2265, ºC

260

270

260

270

Viskozite, ASTM D 445:, ASTM D 445 @ 40ºC , mm²/s

220

220

220

460

 

Uygulama Esasları: Mobil SHC Polyrex serisi gresler birçok Poliüre ve lityum kompleksli gresle ile uyumlu olmasına karşın, bu gresin diğerleri ile karıştırılması performansının azalmasına yol açar. Bu nedenle, kullanılan gresin Mobil SHC Polyrex greslerinden biri ile değiştirilmesi durumunda, sistemin eski gresten tümüyle arındırılması, en üst düzeyde performans sağlaması açısından zorunludur. Mobil SHC Polyrex gresleri pek çok performans avantajını paylaşsa da, uygulama alanları her ürünün sınıfı açısından en iyi açıklanır:

• Mobil SHC Polyrex 005, özellikle merkezi gres sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış NLGI 00 sınıfı bir grestir. Artırılmış pompalanabilme ve düşük sıcaklık akışkanlığı bu gresi, gıda işleme dondurucuları veya açık hava uygulamaları gibi düşük ortam sıcaklığına maruz kalan gres sistemleri için ideal hale getirmektedir. 
• Mobil SHC Polyrex 005, yağ sızıntısı sorununun yaşandığı kapalı dişlilerin yağlanması için de kullanılabilir. Bu ürün için tavsiye edilen çalıştırma sıcaklığı aralığı –30 ile 170 ˚C arasındadır.
• Mobil SHC Polyrex 221, özellikle ağır hizmet kaymalı ve rulmanlı yataklarda kullanılmak üzere tasarlanmış NLGI 1 sınıfı bir grestir. Mobil SHC Polyrex 221 için önerilen çalıştırma sıcaklığı aralığı -30°C ile 170°C arasındadır.
• Mobil SHC Polyrex 222, özellikle ağır hizmet kaymalı ve rulmanlı yataklarda kullanılmak üzere önerilen NLGI 2 sınıfı bir grestir. Mobil SHC Polyrex 222 için önerilen çalıştırma sıcaklığı aralığı -30°C ile 170°C arasındadır.
• Mobil SHC Polyrex 462, ağır yüklü kaymalı ve rulmanlı yataklar için önerilen NLGI 2 sınıfı bir grestir. Ayrıca, buhar ısıtmalı silindirler, egzoz fan yatakları, keçe silindiri yatakları ve fırın konveyör yatakları gibi aşırı sıcaklıkların sorun oluşturduğu yataklar için de önerilmektedir. Tavsiye edilen çalıştırma sıcaklığı   -20 ºC ile 170 ºC arasındadır.