Mobil EAL Arctic™ Serisi soğutma yağı soğutma kompresöründe sıçrıyor

Mobil EAL Arctic™ Serisi

Yüksek performanslı çevresel olarak kabul edilebilir soğutma yağı

Mobil EAL Arctic Serisindeki sentetik yağlar özellikle ozon dostu HFC soğutucuları kullanarak soğutma kompresörleri ve sistemlerinin yağlanması için tasarlanmıştır. 

Mobil EAL Arctic Serisinin performansı çok çeşitli soğutma ve klima sistemi aralığında iyi bir şeklide belgelendirilmiştir ve bu üstün yağlar dünya çapında birçok önemli kompresör ve sistem üreticisi tarafından kullanılır.

Devam eden taahhüt
Mobil EAL Arctic Serisi ürünler araştırmacılarımız tarafından Montreal Protokolü ve sonrasındaki dünya çapında sözleşmelerin zorunlu kıldığı yeni jenerasyon ozon dostu soğutucuları tamamlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ürünlerin geliştirilmesi üstün yağlama ürünleri sunmak üzere gelişmiş teknoloji kullanma açısından devam eden taahhüdümüzün bir sembolüdür.

Mobil EAL marka yağlar çevreye uyumluluk ve mükemmel performansları açısından dünya çapında tanınmakta ve kabul edilmektedir. Mobil EAL Arctic Serisi ürünler, bilim adamlarımız tarafından Montreal Protokolünde öngörülen yeni kuşak ozon-dostu soğutucuların tamamlayıcısı ve dünya çapında kabul edilen anlaşmalara uygun niteliklere sahip olacak şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin geliştirilmesi benzersiz yağlayıcı ürünlerin temini konusunda ileri teknoloji kullanımını öngören kesintisiz kararlılığımızın bir simgesi niteliğindedir. Mobil EAL Arctic Serisi yağların geliştirilmesinde, bilim adamlarımızın ürünlerimizin sağladığı faydaların geniş bir yelpazede yer alan uygulamalarda benzersiz performans sağlaması amacıyla önde gelen kompresör üreticileri ve sistem tasarımcıları ile kurdukları yakın ilişki temel etken olmuştur. 

Laboratuar testleri ile bağlantılı olarak yaptığımız çalışmalar, Mobil EAL Arctic Serisi yağların benzersiz performansını bir kez daha teyit etmiştir. Bu işbirliği çalışması sayesinde bilim adamlarımız ürün serilerimiz içinde her bir viskozite sınıfı için optimum sentetik POE yapısının tasarlanmasına olanak sağlamış ve soğutucu uygulamalarının gerektirdiği kararlılık ve uyumluluk taleplerini karşılayacak katık paketlerinin geliştirilmesine olanak vermiştir.

Mobil EAL Arctic Serisi yağlar aşağıda verilen özellikler ve potansiyel faydalar sağlar:

• Evaporatörü temiz tutar, programsız duruşları azaltır ve bakım maliyetlerini düşürür
• Soğutma sistem tasarımlarında üstün sistem verimliliği ve uygun yağ dönüşü sağlar
• Kompresör aşınmalarının önlenmesi ile bakım maliyetlerini düşürür
• Düşük sıcaklıkta mükemmel yağ akışkanlığı sağlar, wax tortularını önler ve evaporatör verimliliğini artırır
• Geniş bir yelpazedeki ekipman ve uygulamalar için gerekli özel viskozite gereksinimlerini karşılar applications

Mobil EAL Arctic Serisi15 22 22CC 32  46 68100 220 
ISO Viskozite Sınıfıe 15 22 2232 46  68100 220 
Viskozite, ASTM D 445        
cSt @ 40º C15.923.22434.249.268.0105.0226
cSt @ 100º C3.64.64.85.87.38.711.618.5
Viskozite Indeksi, ASTM D 227010813012911511595-90
Akma Noktasi, ºC, ASTM D 97-60-57-54-48-42-36-30-21
Parlama Noktasi, ºC, ASTM D 92   236236236236230230-290

 

Uygulama uyarıları:Mobil EAL Arctic Serisi yağlar higroskopik özellikte olup, kullanırken nem çekmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır.Kullanımda olmayan ambalajlar sıkı bir şekilde kapatılmalı ve küçük ambalajlar tercih edilmelidir.Ürün, nemin girebileceği plastik kaplara aktarılmamalıdır.

Mobil EAL Arctic Serisi yağlar, HFC veya karbon dioksit soğutucuların kullanıldığı soğutma sistemleri için tavsiye edilmektedir.
Özel uygulamalar aşağıda verilmektedir:

• Buzdolapları, derin dondurucular, klima ve ısı pompaları gibi evsel soğutma sistemleri• İşyeri, süpermarket, otel klimaları gibi ticari soğutma sistemleri ve düşük sıcaklıktaki taşımacılık uygulamaları
• Gıda hazırlama ve derin dondurma gibi endüstriyel uygulamalar ve kriojenik uygulamalar