Mobil DTE 10 Excel™ Serisi hidrolik sıvısı dişlilerde

 

Mobil DTE 10 Excel™ Serisi

Verimliliği destekleyen, üretkenlikte yeni bir standart

Mobil DTE 10 Excel Serisi yeni jenerasyon yüksek basınçlı endüstriyel ve hareketli ekipmanın yağlama gerekliliklerini ele almak üzere tasarlanmıştır - ve böylece standartları oluşturan Mobil DTE™ 20 Serisi ve Mobil DTE™ 10M Serisi hidrolik yağlarımızı bile geçecek şekilde güç tüketimini azaltıp makine çıkışını arttırmanıza yardımcı olur.

En son hidrolik sıvı teknolojisine sahip olan bu son teknoloji yağlar birçok avantaj sunar:

• Hidrolik verimlilikte artış — tipik referans sıvımızdan yüzde altıya kadar daha iyi — enerji tüketimini azaltmaya veya makine üretkenliğini arttırmaya yardımcı olabilir.*
• Daha üretken çalışma ve azalmış makine bakımı için görünür şekilde daha iyi sistem temizliği. Sistemler kontrollü laboratuar testlerinde konvansiyonel hidrolik sıvılarımıza göre üç kata kadar daha uzun süre kalıntısız kalır.
• Kesme dayanımı yüksek viskozite indeksi hem düşük hem yüksek sıcaklıklarda maksimum hidrolik verimlilik ve bileşen koruması sürdürecek şekilde geniş bir çalışma sıcaklığı aralığını sağlar.  

*Enerji verimliliği sadece ExxonMobil’in standart sıvılarıyla karşılaştırıldığında sıvı performansıyla ilgilidir. Kullanılan teknoloji standart hidrolik uygulamalarda test edildiğinde Mobil DTE 20 Serisi ile karşılaştırıldığında hidrolik pompa verimliliğinde %6'ya kadar artış sağlar. Bu ürün için enerji verimliliği iddiası geçerli endüstri standartları ve protokolleriyle uyumlu olarak kontrollü laboratuar ortamında yapılan sıvı kullanımı test sonuçlarını temel alır. Fiili sonuçlar çalışma koşullarına göre değişecektir. Daha fazla bilgi için lütfen ExxonMobil Teknik Destek ile irtibat kurun. 

Mobil DTE 10 Excel Serisi - Performans Profili

Hidrolik Verimliliği – Teknik Bülteni

Plastik ínfografik

Plastik Müşteri Teklifi

Mobil DTE 10 Excel™ videosu için tıklayın (EN)

Mobil DTE 10 Excel’in enerji verimliliği  sadece geleneksel Mobil markalı hidrolik sıvılarıyla karşılaştırıldığındaki sıvı performansıyla ilgilidir. Kontrollü koşullar altında standart hidrolik uygulamalarda test edildiğinde kullanılan teknoloji, Mobil DTE 20 serisine göre hidrolik pompa verimliliğinde %6’ya kadar artış sağlar. Bu ürünün enerji verimliliğine ilişkin iddia, geçerli tüm endüstri standartları ve protokollerine uygun olarak yapılan sıvı kullanımına ilişkin test sonuçlarına dayanmaktadır.

Mobil DTE 10 Excel Serisi hidrolik yağlar olağanüstü hidrolik sistem verimliliği sağlar; Çok üstün temiz tutma performansı ve yüksek düzeyde sıvı dayanımı sağlar. Hidrolik verimlilik özelliği hem endüstriyel hem mobil ekipmanlarda işletme giderlerini azaltarak ve üretkenliği artırarak daha az enerji tüketimine neden olur. Yağların mükemmel oksidasyona dayanımı ve termal stabilitesi sistemlerin temiz kalmasını sağlamaya ve yağ ve filtre değiştirme aralıklarının da uzatılmasına yardımcı olabilir. Yüksek aşınma önleyici özellikleri ve mükemmel film dayanımları, yalnızca arızaların azalmasına değil, ayrıca üretim kapasitesinin de artırılmasına yardım eden yüksek düzeyde ekipman koruması sağlar.

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel Hidrolik VerimlilikEnerji tüketimi azaltma imkanı veya sistemin komutlara yanıtı hızlanır
Çok Üstün Temiz Tutma PerformansıMakine bakım gerekliliğini azaltacak ve parça ömrünü uzatacak şekilde, sistemde daha az tortu
Kesme Kuvvetlerine dayanıklı, Yüksek Viskozite EndeksiGeniş bir sıcaklık aralığında sürekli ekipman koruması
Oksidasyon dayanımı ve Termal StabiliteZor çalışma şartlarında dahi hidrolik sıvı ömrünü uzatır
Elastomer ve contalarla iyi bir uyumlulukUzun conta ömrü ve daha az bakım
Aşınma önleyici özelliklerAşınmayı azaltmaya yardım eder ve daha uzun bir ekipman ömrü sağlamak için pompa ve parçaları korur
Mükemmel Hava Ayırma ÖzellikleriTankda bekletme süresi kısa olan sistemlerde aerasyon ve kavitasyon hasarını önlemeye yardım eder.
Çoklu metal uyumluluğuÇok çeşitli bileşen metalurjisiyle mükemmel performans ve koruma sağlamaya yardım eder

 

Mobil DTE 10 Excel22324668100150
ISO Viskozite Sınıfı22324668100150
Viskozite, ASTM D 445      
cSt @ 40º C22,432,745,668,499,8155,6
cSt @ 100º C5,076,638,4511,1713,0017,16
Viskozite Indeksi, ASTM D 2270164164164156127120
Akma Noktasi, ºC, ASTM D 97-54-54-45-39-33-30
Parlama Noktasi, ºC, ASTM D 92224250232240258256

 

• Kritik uygulamalarda, yüksek basınç ve sıcaklıklarda çalışan endüstriyel ve mobil ekipmanların hidrolik sistemleri
• Bilgisayar Kontrollü (CNC) tezgahlar gibi, özellikle de dar imalat toleranslı servo valflerinin kullanıldığı makinelerin tortu oluşumuna maruz kalan hidrolik sistemler
• Soğuk ilk çalıştırma ve yüksek çalışma sıcaklığının sık rastlandığı sistemler
• Yüksek oranda yük taşıma kapasitesi ve aşınma önleyici koruma gerektiren sistemler
• Çeşitli metalurjilerin kullanıldığı, çok çeşitli parçaları kullanan makineler