Mobilith SHC Gresleri serisi yağ dişli yatağına yüklenmiş

Mobilith SHC™ Gres Serisi

Üstün performanslı çok amaçlı gres

Mobilith SHC Serisi gresleri çok çeşitli aşırı sıcaklık uygulamaları için tasarlanmışlardır. Olağanüstü kalite, güvenilirlik ve çok yönlülükleri ile tanındıkları için dünya çapında birçok endüstride kullanılırlar.

Çok çeşitli derece seçeneği
Mobilith SHC Serisi gresleri baz yağ viskozitesi olarak ISO VG 100 ile 1500 ve NLGI derecesi olarak 00 ile 2 arasında yedi derecede bulunabilir. Bu geniş aralık düşük hızlı ve ağır yüklü yatakların mükemmel şekilde korunması ve ayrıca güvenilir düşük sıcaklık performansı için seçenekler sunar.

Mobilith SHC™ veri sayfası (EN)

Mobil SHC Serisi marka yağlar ve gresler dünya çapında yenilikçi özellikleri ve benzersiz performansları ile kabul görmekte ve onaylanmaktadır. Mobilith SHC serisi, ExxonMobil’in benzersiz ürün sağlamak için ileri teknoloji kullanımında gösterdiği bugüne kadar süregelen kararlılığını simgelemektedir. Mobilith SHC Serisi ürünlerin geliştirilmesindeki temel faktör, sürekli gelişmekte olan endüstriyel ekipman tasarımı için mükemmel performans sağlayacak ürün önerilerimizi güvence altına alan bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımızın OEM ekipman üreticileri ile aralarındaki yakın temastır.

Ekipman imalatçıları ile yürütülen ortak çalışmalar, Mobilith SHC Serisi yağlayıcıların benzersiz performansını sergileyen kendi laboratuar testlerimizin teyit edilmesinde katkı sağlamıştır. Bu faydalar arasında, daha uzun gres ömrü, yükseltilmiş yatak koruyuculuğu ve yatak ömrü, çok daha geniş bir sıcaklık aralığında uygulanabilirlik ve geliştirilmiş mekanik verimlilik ve enerji tasarrufu yer almaktadır.

Yağların yüksek ısıl koşullara karşı dayanıklılık özelliklerinin artırılması konusunda ürün formülasyon uzmanlarımız, Mobilith SHC için özel olarak sentetik esaslı yağ tercihi yapmışlardır; çünkü bunlar yüksek ısıda oksidasyona karşı benzersiz direnç potansiyeline sahiptir. Bilim adamlarımız en son teknolojiye uygun lityum kompleks kalınlaştırıcı teknolojisi geliştirmişler ve Mobil SHC serisi greslerinin performansını artıracak özel katıklar kullanmışlardır. Mobilith SHC aşağıda verilen özellik ve faydaları sağlamaktadır:

ÖzelliklerAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Benzersiz yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık performansıGeniş uygulama sıcaklığı aralığı içinde yüksek sıcaklıkta mükemmel koruma, düşük sıcaklıkta düşük tork ve rahat ilk çalışma sağlar
Aşınma, pas ve korozyona karşı mükemmel korumaAşınma pas ve korozyonunu düşürür, duruş ve bakım maliyetlerini azaltır
Mükemmel ısıl kararlılık ve oksidasyon direnciYağlama aralarını ve servis süresini uzatır, yatak ömrünü arttırır
Düşük çekme katsayısıMekanik ömrü iyileştirme ve daha düşük enerji tüketimi potansiyeli
Yüksek VI' ye sahip yüksek viskozite sınıfları, wax içermeyen baz yağDüşük devir ve ağır yük altındaki yataklarda düşük sıcaklık performansı ve benzersiz koruma
Sulu ortamlarda üstün yapısal kararlılıkAşırı sulu ortamlarda mükemmel gres performansı sağlar
Düşük buharlaşmaYağlama aralıkları ve yatak ömrünün uzatılmasını sağlayacak şekilde yüksek sıcaklıkta viskozite artışını engeller

 

Mobilith SHC Grease

100

220

221

460

1000 Special

1500

NLGI Sınıfı

2

2

1

1.5

2

1.5

Kalınlaştırıcı Sabun TipiLityum KompleksLityum KompleksLityum KompleksLityum KompleksLityum KompleksLityum Kompleks
Renk

Kırmızı

Kırmızı

Açık Ten

Kırmızı

Gri-Siyah

Kırmızı

Damlama Noktası, ºC, ASTM D2265

265

265

265

265

265

265

Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D445, cSt @ 40 ºC

100

220

220

460

1000

1500

 
*Düşük sıcaklık iddiaları, sırasıyla ilk çalıştırmada azami10.000/1.000 gcm ve 1 saat olarak ASTM 1478 sonuçlarına dayanır.

• Mobilith SHC™ 100 esas olarak düşük sürtünme, düşük aşınma ve uzun servis ömrünün istendiği elektrik motoru gibi yüksek devirli uygulamalar için önerilen aşınma önleyici ve aşırı basınç gresidir. Sentetik baz yağlı NLGI 2 Sınıfı / ISO VG 100 gresidir. Uygulama sıcaklıkları -40ºC* ila 150ºC arasındadır.
• Mobilith SHC™ 220 çok amaçlı, ağır hizmet otomotiv ve endüstriyel uygulamalar için önerilen NLGI 2 aşırı basınç gresidir. İçinde ISO VG 220 sentetik esaslı sıvı olan Mobilith SHC 220 için önerilen sıcaklık aralıkları -40ºC* ila 150ºC arasındadır.
• Mobilith SHC™ 221 çok amaçlı, özellikle merkezi gres sistemlerinin kullanıldığı ağır hizmet otomotiv ve endüstriyel uygulamalar için önerilen aşırı basınç gresidir. İçinde ISO VG 220 sentetik bazyağ olan Mobilith SHC 221 için önerilen çalışma aralığı -40ºC ila 150ºC arasındadır.
• Mobilith SHC™ 460 NLGI 1.5 Sınıfında ISO VG 460 sentetik sıvı esaslı grestir. Zor endüstriyel ve denizcilik uygulamaları için tavsiye edilen aşırı basınç (EP) özelliğine sahiptir. Su mukavemetinin kritik faktör olduğu uygulamalarda, ağır yük ve orta hızlarda çalışan yataklarda benzersiz koruyuculuk sağlar. Mobilith SHC™ 460 haddehaneler, kağıt fabrikaları ve denizcilik uygulamalarında benzersiz bir performans sergiler. Önerilen uygulama sıcaklık aralığı -30ºC* ile 150ºC arasındadır.
• Mobilith SHC™ 1000 Special, ISO VG 1000 sentetik bazyağa sahip ve sınır yağlama şartlarında çalışan düz veya rulmanlı yataklar için azami koruma sağlamak üzere % 11 grafit ve % 1 molibden disulfit içeren katı yağlayıcılarla takviye edilmiş NLGI 2 sınıfında bir gresdir. Bu ürün yüksek sıcaklık, kayma temaslı, ve çok düşük hız gibi şartlar altında çalışan yatakların ömrünü uzatmak için tasarlandı. Mobilith SHC 1000 Special'ın -30°C* ile 150 °C ısılar arasında ve uygun bir yeniden gresleme aralığında çalıştırılması tavsiye edilir.
• Mobilith SHC™ 1500 sentetik esaslı NLGI 1.5 Sınıfı / ISO VG 1500 gresidir. Esas olarak çok düşük hızlar, ağır yükler ve yüksek sıcaklıklarda çalışan kaymalı ve bilyeli yataklar için önerilir. Mobilith SHC 1500 için önerilen sıcaklık aralığı uygun yağlama aralıkları dikkate alınarak -30ºC* ile 150ºC arasındadır. Mobilith SHC 1500 ile sürekli yağlama, ağır hadde yükleri uygulamalarındaki yatak ömrünün uzatılmasında çok etkili olmuştur. Mobilith SHC 1500 aynı zamanda döner fırın rulmanları ve cüruf transfer arabaları tekerlek rulmanlarında mükemmel performans sergiler.
• Mobilith SHC™ 007 sentetik esaslı NLGI 00 Sınıfı / ISO VG 460 gresidir. Önerilen sıcaklık aralığı uygun yağlama sıklığı dikkate alındırarak -50ºC ile 150ºC arasındadır. --Birincil kullanım yerleri, konvansiyonel yarı sıvı gres yağlarının yağlama ömrünün kısalığı nedeniyle kabul edilemeyeceği gresle yağlanan yüksek sıcaklıklara maruz dişli kutuları ve de ağır vasıta kamyon treyler tekerlek poryalarıdır.