Dişli yağlamada Mobilgrease XHP 460 serisi

Mobilgrease XHP™ 460 Serisi

Çok amaçlı lityum kompleksli gres

Mobilgrease XHP 460 uzatılmış hizmet, lityum kompleksli greslerin otomotivden inşaat ve denizciliğe kadar,çeşitli endüstrilerde çok farklı ağır uygulamalar ve çalışma koşullarında kullanılması için tasarlanmıştır.

Dünya çapında performans
Mobilgrease XHP 460 gresleri formülasyon teknisyenlerimiz tarafından tasarlanmış ve dünya çapında teknik destek personelimiz tarafından desteklenen en ileri teknolojiye sahip ürünlerdir. Performans özellikleri bunları yüksek sıcaklık, su kontaminasyonu, şok yükleme ve uzatılmış yeniden yağlama gibi zorlu çalışma koşulları için ideal hale getirir.

Mobilgrease™ XHP veri sayfası (EN)

Mobilgrease XHP 460 gresleri, Mobilgrease marka ürünler arasında öncü niteliğindedir. Mobilgrease XHP 460 greslerinin formülasyonu teknik elemanlarımız tarafından tasarlanmış ve dünya genelinde teknik personelimiz tarafından verilen destek ile kullanıma sunulmuş bir üründür.

Mobilgrease XHP 460 Serisi greslerin mükemmel yapışma ve tutunma yanı sıra mekanik stabilite özelliklerini sahip sabununa bu nitelikleri sağlayan en temel faktörler arasında araştırma tesislerimizde geliştirilmiş ve modern imalat tesislerinde uygulamaya sokulmuş özel imalat teknolojileri yer alır.  Bu ürünler, mükemmel oksidasyon kararlılığı, pas ve korozyon kontrolu ve su kirliliğine karşı direncin yanı sıra, aynı zamanda aşınmaya karşı ve EP koruması açısından mükemmel özellikler sağlayan seçkin katıklarla ile üretilmiştir. Mobilgrease XHP 460 Serisi ürünler, aşağıda verilen özellik ve potansiyel faydaları sağlar:

• En zor şartlar altındaki sulu ortamlarda bile uygun yağlama ve koruma sağlamaya yardımcı olur
• Mükemmel gres kararlılığı kaçakları azaltarak ve yeniden yağlama aralıklarını uzatarak bakım gereksinimlerinin azaltılmasına yardımcı olur
• En zor sulu ortamlarda ve özellikle asitli sularda yağlanan parçaların korunmasını sağlar
• Yüksek sıcaklık uygulamalarında gres ömrünü uzatmaya ve rulman korumasını artırmaya yardımcı olur ve daha az bakım ve değişim maliyeti imkanı sağlar
• Yağlanan ekipmanların yüksek kayma koşullarında güvenilir korunmasını sağlar, ekipman ömrünü uzatma ve beklenmeyen duruşları azaltma potansiyeline sahiptir
• Envanteri sadeleştirme imkanı ve düşük envanter maliyeti sağlar

Mobilgrease XHP™461462462 Moly
NLGI Sınıfı122
Kalınlaştırıcı Sabun TipiLi-KompleksLi-KompleksLi-Kompleks
Renk, GörselKoyu MaviKoyu MaviGri
Yağ Viskozitesi, ASTM D 445   
cSt @ 40º C460460460
Damlama Noktası, ºC, ASTM D 2265280280280

 

Mobilgrease XHP 460 gresleri, aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik uygulamalarında kullanılan çok geniş ekipmanda kullanılır. Mobilgrease XHP 461 ve 462'nin mavi rengi, uygulama alanında doğrulanmasını kolaylaştırır. Yüksek ISO VG 460 yağ viskosite özelliği ile bu gres yağları; kağıt, inşaat ve madencilik sanayinde kullanılan çoğu rulman uygulamaları ve yol dışı araçlarda kullanılmak üzere yavaş ve orta hızlardaki yüksek yük uygulamaları için önerilir.

Özel Kullanım Yerleri:

• Mobilgrease XHP™ 461, ExxonMobil tarafından endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, saşi bileşenleri ve tarım makinelerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir. Mükemmel düşük sıcaklık performansı sağlar. Düşük hızda esnek dişli kavramalar için yeterlidir.
• Mobilgrease XHP™ 462 Serisi dönen keçe silindiri rulmanları, ıslak bölge rulmanları ve pres rulmanlarında kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ayrıca, genel değirmen/öğütücü ve endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, şaşi aksamları ve tarım makinelerinde kullanılan çok amaçlı iyi bir gres yağıdır.
• Mobilgrease XHP 462 Moly, %3 molibden disülfit ile güçlendirilmiştir ve ExxonMobil tarafından kepçe pimi ve beşinci teker gibi molibden disülfitin kayma sürtünmesi ve salınımlı hareketin yağ filminin kesilmesine ve metalin metale temasına yol açtığı durumlarda ekstra koruma düzeyi sağladığı uygulamalar için önerilir.