Mobilgrease XHP 220 serisi gres yatağı altta damlatıyor

Mobilgrease XHP™ 220 Serisi

Çok amaçlı lityum kompleksli gres

Mobilgrease XHP 220 gresi çok çeşitli uygulamalar ve ağır çalışma koşulları için formüle edilmiştir. Bu olağanüstü gresler en son teknolojiye sahip, çok özel, lityum kompleksi üretim teknolojisi uygulayarak geleneksel ürünlerden daha yüksek performans göstermek üzere tasarlanmışlardır.

Çok yönlü performans
Mobilgrease XHP 220 gresleri endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik gibi çok çeşitli endüstrilerde geniş bir uygulama aralığı için tasarlanmıştır. NLGI derece 00, 0, 1, 2 ve 3 ve ISO VG 220 baz yağ viskozitesi ile sağlanabilirler. Dünya çapında yenilikçilik ve mükemmel performansla tanınmış Mobilgrease marka ürünlerin önde gelen üyeleridirler.

Mobilgrease™ XHP veri sayfası (EN)

Mobilgrease XHP 220 Serisi gresleri, Mobilgrease marka ürünler arasında öncü niteliğindedir, yenilik ve mükemmel performans açısından tanınmış ve kabul görmüştür. Bu gresler formülasyon konusunda teknoloji geliştiren elemanlarımız tarafından tasarlanan yüksek performans ürünleridir ve dünya genelinde teknik destek personelimiz tarafından kullanıma sunulmaktadırlar. Mobilgrease XHP 220 Serisi greslerin mükemmel yapışma ve tutunma özellikleri yanı sıra yüksek damlama noktası sağlayan temel faktörler arasında araştırma tesislerimizde geliştirilmiş ve modern imalat tesislerinde uygulamaya sokulmuş özel imalat teknolojilerinin yer almasıdır. Bu ürünler, mükemmel oksidasyon kararlılığı, pas ve korozyon kontrolu, su kirliliğine karşı direncin yanı sıra, aynı zamanda aşınma önleme ve EP koruması açısından mükemmel özellikler sağlayan seçkin katıklarla ile üretilmiştir. Mobilgrease XHP 220 Serisi ürünler, aşağıda verilen özellik ve potansiyel faydaları sağlar:

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayacağı Faydaları
Su tarafından yıkanma ve püskürtme ile taşınmaya karşı mükemmel dirençEn zor şartlar altındaki sulu ortamlarda bile uygun yağlama ve koruma sağlamaya yardımcı olur
Yüksek düzeyde yapışma ve tutunma özelliğiMükemmel gres kararlılığına sahiptir, kaçakları azaltarak ve yeniden yağlama aralıklarını uzatarak bakım gereksinimlerinin azaltılmasına yardımcı olur
Pas ve korozyona karşı mükemmel dirençEn zor sulu ortamlarda yağlanan parçaların korunmasını sağlar
Yüksek sıcaklıklarda ısıl, oksidasyon ve yapısal bozunmaya karşı yüksek dirençYüksek sıcaklık uygulamalarında gres ömrünü uzatmaya ve rulman korumasını artırmaya yardımcı olur, daha az bakım ve değişim maliyeti imkanı sağlar
Aşınmaya karşı çok iyi koruma ve EP performansıYağlanan ekipmanların yüksek kayma koşullarında güvenilir korunmasını sağlar, ekipman ömrünü uzatma ve beklenmeyen duruşları azaltma potansiyeline sahiptir
Çok geniş uygulama alanıEnvanteri sadeleştirme imkanı ve düşük envanter maliyeti sağlar

 

Mobilgrease XHP 220 
NLGI Sınıfı0
Kalınlaştırıcı Sabun TipiLityumKompleks
RenkKoyu Mavi
Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D 445 
cSt @ 40º C220
Damlama Noktası, ºC, ASTM D 2265270

 

  • Mobilgrease XHP 220 Serisi gresleri, endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik uygulamalarını da içeren çok çeşitli ekipmanlarda kullanılır. Mavi rengi, uygulama noktasının tespit edilmesini kolaylaştırır.
  • Mobilgrease XHP 005 ve 220 daha yumuşak ve yüksek sıcaklığa dayanıklı bir gres olup, ExxonMobil tarafından merkezi gres uygulama sistemlerinde, dişli yağlamasında ve aşırı soğuklarda pompalanabilmenin önemli olduğu durumlar için tavsiye edilir.
  • Mobilgrease XHP 221, ExxonMobil tarafından endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, şaşi aksamları ve tarım makinelerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir. Mükemmel düşük sıcaklık performansı sağlar.
  • Mobilgrease XHP 222, ExxonMobil tarafından endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, şasi aksamları ve tarım makineleri için tavsiye edilir. Yapışkan formülasyonu sayesinde uygulama alanında daha uzun süre kalır.
  • Mobilgrease XHP 223, ExxonMobil tarafından yüksek sıcaklık ve sızdırmazlık özelliklerinin iyi olmasını gerektiren uygulamalar için tavsiye edilir. Bu gres, özellikle zorlu kamyon tekerlek rulmanları uygulamalarında veya titreşimli şartlara maruz kalan rulmanlarda ya da yüksek hıza dayalı olarak, rulman elemanlarını yağsız bırakmayacak şekilde kanallama özelliklerini sağlayacak daha sert bir gresin kullanılmasını gerektiren durumlar için tavsiye edilir.
  • Mobilgrease XHP 222 Special, %0,75 molibden disülfit içerir ve gri renklidir. Bu gres, ExxonMobil tarafından orta zorlukdaki endüstriyel uygulamaları, şaşi bileşenleri ve tarım makinelerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ayrıca, king pimi, istavroz mafsal, beşinci teker ve kova pimi gibi yerlerde de kullanılabilir.