Mobil Polyrex™ EM elektrik motoru bilye ve rulman yatak gresinde

Mobil Polyrex™ EM 103

Elektrik motoru yatak gresi

Süper üstün kaliteli Mobil Polyrex EM gresi elektrik motor yatakları için özellikle formüle edilmiştir. Geliştirilmiş kalınlaştırıcı formülasyon ve  özel üretim teknikleri mükemmel yatak performansı ve uzun elektrik motoru ömrü için koruma sunar.

Mobil Polyrex EM gresi üstün performans açısından çok iyi tanınmıştır. Birçok önemli yatak ve elektrik motoru üreticileri elektrik motoru bilyalı ve küresel rulmanlarının uzun ömürlü yağlanması için önerirler.

• Bilyalı ve makaralı rulmanlar ve özellikle "sealed-for life" olarak tabir edilen ömür boyu kapalı rulman uygulamalarında, olağanüstü uzun ömür, yüksek sıcaklık ortamında yağlama özelliği
• Mekanik kesme kuvvetine karşı geleneksel poliüre greslere kıyasla daha fazla dayanıklılık
• Mobil Polyrex EM ve Mobil Polyrex EM 103 paslanma ve korozyona karşı koruma sağlar. Mobil Polyrex EM, hafif tuzlu sulu yıkama ortamlarında Polyrex EM 103’e kıyasla ek koruma sağlar.
• Mobil Polyrex EM, gürültüye duyarlı birçok uygulamalarda bilyalı rulmanları yağlamak için uygundur

 Mobil Polyrex EMMobil Polyrex EM 103
NLGI Sınıfı23
RenkMaviMavi
Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D 445  
cSt @ 40°C115115
Mineral Yağ Viskozite İndeksi, ASTM D 22709595
Damlama Noktası, ASTM D 2265, °C260270

 

Mobil Polyrex EM gresleri, elektrikli motorlarda kullanılan bilyalı ve makaralı rulmanların uzun ömürlü yağlanması için birçok başlıca rulman ve elektrikli motor üreticileri tarafından tavsiye edilmektedir. 

Mobil Polyrex EM 103, ekipman üreticisinin daha koyu gres kıvamı isteyebileceği dikey monteli yataklar veya çok büyük motorlar ve düşük gürültü özelliklerinin ileri derecede önemli olmadığı uygulamalar için tavsiye edilir.

ASTM D 6158 metodolojisi kullanılarak, Mobil Polyrex EM greslerinin bir çok ExxonMobil lityum kompleks gresinin yanı sıra rakip markaların elektrikli motor mineral poliüre ürünleri ile de uyumlu olduğu gösterilmiştir. Gres uyumluluğu hakkındaki özel sorularınız için Mobil temsilcinizle temas kurunuz.  

Bu greslerin en önemli uygulamaları arasında aşağıdakiler sayılabilir: 

• Elektrikli motor yatakları
• Kanatlı fan yatakları
• Yüksek sıcaklıkta çalışan pompa yatakları
• Fabrikada doldurulan, ömür boyu kapalı bilyalı rulmanlar
• Düşük yağ ayrışmasının gerektiği yüksek sıcaklıklı ortamlarda çalışan bilyalı veya makaralı rulmanlar
• Polyrex EM gürültüye duyarlı ortamlarda çalışan bilyalı veya makaralı rulmanlar için de tavsiye edilir.