araçlar
  • A
  • A
  • A
  • metin boyutu


Enerji verimliliği yerleşik optimum performans.

Üretkenlik için bir kazan-kazan durumu.

100 yılı aşkın süredir yenilikçi ürünlerimiz dünya çapında yağlama teknolojisine liderlik yapmıştır. Mobil™ Endüstriyel Yağlar makineler ve endüstrinin değişen taleplerini karşılar ve işyerlerinin ekipmanlarından en fazlasını elde etmelerine yardımcı olmak üzere zeka, deneyim ve ileriyi düşünen çözümler getiren global bir ekiple desteklenir.

Bu yenilikçilik günümüzde enerji verimliliği ürünlerinde yeni ilerlemelerle devam etmektedir — hem makineleri en üst performansta tutan hem de aynı zamanda karbon emisyonlarını azaltıp enerji çıkışını arttıran ürünler üretiyoruz.

Bu gelişmiş teknolojili yağlara örnek olarak şunlar verilebilir

Mobil Endüstriyel Yağlar Enerji Tasarruf Ürünleri: Mobil SHC 600 Serisi ve Mobil SHC Gear (EN) 

 Mobil DTE 10 Excel™ Serisi (EN)

Mobil DTE 10 Excel ™ Serisi— temizlik ve verimliliği yeni düzeylere çıkaran çığır açıcı hidrolik yağlar.

Mobil SHC Pegasus** — dünyanın ilk enerji  verimli ve dayanaklı gaz motoru yağlarından biri ve yakıt verimliliği faydaları sunmakta.

Mobil SHC600 Serisi — gelişmiş, sonraki nesil sirkülasyon ve dişli yağı çok çeşitli uygulamalarda viskoziteyi ve düşük sıcaklık özelliklerini geliştirir.

Mobil SHCGear — sonraki nesil en üst performanslı dişli yağları aşırı koşullarda bile dişli kutusunda optimum ekipman yağ ömrü için tekrar tasarlanmıştır.

Mobil SHC500 Serisi — tüm endüstri segmentlerinde çok çeşitli sıcaklıklarda aşınmaya karşı mükemmel koruma için gelişmiş teknolojili hidrolik yağlar.

Mobil SHC Cibus™ Serisi— yüksek performanslı NSF H1 onaylı gıda makineleri yağları hem gıda kalitesi hem daha fazla üretkenlik sağlar.


Kapsamlı testlerde bu teknoloji lideri Mobil Endüstriyel Yağları geleneksel yağlarla karşılaştırıldıklarında önemli enerji tasarrufu sağlamışlardır. Çok küçük enerji tasarrufları bile önemli maddi ve kaynak tasarrufuna neden olabildiğinden endüstriyel enerji verimliliği herkesin geleceği için önemlidir.

Önemli enerji verimliliğiyle optimum ekipman koruma. Mobil Endüstriyel Yağlarının endüstrinin sadece koşmayıp uçması için üretkenliği serbest bıraktığı yollardan biri daha.

Energy Efficiency

Enerji verimliliği tasarımı Exxon Mobil Corporation veya yan kuruluşlarından birinin  ticari markasıdır. Enerji verimliliği sadece dişli uygulamalarında aynı viskozite derecesine sahip konvansiyonel mineral referans yağlarıyla karşılaştırıldığında sıvı performansıyla ilişkilidir. Kullanılan teknoloji kontrollü koşullar altında sirkülasyon ve dişli uygulamalarıyla test edildiğinde referansla karşılaştırıldığında %3,6'ya kadar verimliliği mümkün kılar. Verimlilik artışları çalışma koşulları ve uygulamalara göre değişecektir.

*Enerji verimliliği sadece ExxonMobil’in standart hidrolik sıvılarıyla karşılaştırıldığında sıvı performansıyla ilişkilidir. Kullanılan teknoloji standart hidrolik uygulamalarda test edildiğinde Mobil DTE 20 Serisi ile karşılaştırıldığında hidrolik pompa verimliliğinde %6'ya kadar artışı mümkün kılar. Bu ürün için enerji verimliliği iddiası geçerli endüstri standartları ve protokolleriyle uyumlu olarak kontrollü laboratuar ortamında yapılan sıvı kullanımı test sonuçlarını temel alır. Fiili sonuçlar çalışma koşullarına göre değişecektir. Daha fazla bilgi için lütfen ExxonMobil Technical Help Desk. linki ile irtibat kurun.

**Mobil SHC Pegasus yakıt verimliliğini sadece ExxonMobil standart SAE 40 doğal gaz motor yağlarıyla karşılaştırıldığında sıvı performansıyla ilişkilidir. Kullanılan teknoloji kontrollü koşullarda standart doğalgaz motoru uygulamalarında test edildiğinde Mobil Pegasus™ 1005 ve 805 Serisi ile karşılaştırıldığında yakıt verimliliğinde %1,5'a kadar artışı mümkün kılmaktadır. Verimlilik artışları çalışma koşullarına göre değişecektir. Bu ürün için enerji verimliliği iddiası geçerli endüstri standartları ve protokolleriyle uyumlu olarak yapılan sıvı kullanımı test sonuçlarını temel alır.