araçlar
  • A
  • A
  • A
  • metin boyutu

Mobil Delvac Synthetic ATF 

Mobil Delvac™ 1 ATF

Mobil Delvac™ 1 ATF, Allison TES-295 şartnamesine göre onaylanmış ve Allison Transmission, Inc. tarafından tavsiye edilen tam sentetik bir sıvıdır. Sıvı, modern ağır hizmet otomatik şanzımanlarının zorlu gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sentetik baz yağ bileşimi en zorlu çalışma koşullarının bazılarında dahi mükemmel performans sağlar. Olağanüstü vites değiştirme ve güç aktarma performansı sağlar. Geleneksel ATF sıvılarıyla karşılaştırıldığında, Mobil Delvac 1 ATF'nin yüksek viskozite indeksi ve kararlılığı, sıfırın altındaki sıcaklıklarda olağanüstü performans sağlamaya devam ederken, yüksek çalışma sıcaklıklarında ısının neden olduğu bozulmaya karşı koruma sağlar.

Mobil Delvac 1 ATF'nin ileri teknolojisi, uzun yağ değişim aralığı, uzun süreli sürtünme karakterini muhafaza ve düşük sıcaklık kabiliyeti sergilemiştir. Ayrıca, genel şanzıman dayanıklılığını ve temizliğini iyileştirir.Başlıca özellikleri ve faydaları şunlardır

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Geliştirilmiş, uzun süreli sürtünme özellikleri.Genel iyileştirme sağlamaya yardımcı olur, şanzıman verimliliğini, kolay vites değiştirme performansını ve yakıt tasarrufunu artırır.
Olağanüstü ısıl ve oksidasyon kararlılığı.En zorlu sürüş koşullarının bazılarında dahi şanzımanları temiz tutarak ömrünü ve performansını artırır.
Olağanüstü film mukavemeti ve aşınma önleyici özellikler.Önemli oranda aşınma azalması ve uzun şanzıman ömrü.
Düşük sıcaklıklarda mükemmel akışkanlık.–54º C'ye kadar sıfırın altında ortam sıcaklıklarında zamanında ve güvenilir yağlama sağlar.
Olağanüstü kesme kararlılığı.En zorlu ağır hizmet ve yüksek sıcaklıktaki çalışma koşulları altında dahi viskozite tutulumuna neden olur.
Mineral ATF sıvılarıyla uyumludurAğzına kadar doldurma durumlarında daha az endişe ve mükemmel conta malzemesi sızıntı kontrolü.

Mobil Delvac 1 ATF, ExxonMobil tarafından Allison TES-295 veya MB-Onayı 236.91 performans düzeyleri gerektiren modern yüksek performanslı kamyonlar, otobüsler, hizmet araçları, taşıyıcılar, kamyonetler ve diğer ekipmanlarda kullanılmak üzere tavsiye edilmektedir.

Mobil Delvac 1 ATF aşağıdaki imalatçı onaylarına sahiptir:    
Allison TES-295 (AN - 051005)
Allison TES-468
MB-Onaylı 236.91
ZF TE-ML 04D/ 14C/ 16M/ 20C
Voith Turbo H55.633639
Voith Turbo DIWA Service Bulletin 013 & 118- Extended Drain

Mobil Delvac 1 ATF 
Viskozite, ASTM D 445 
cSt @ 40º C39
cSt @ 100º C7,3
Brookfield Viskozitesi, ASTM D 5293 
-cP @ -40º C8400
Vizkozite İndeksi, ASTM D 2270168
Akma Noktası, °C, ASTM D 97-54
Parlama Noktası, °C, ASTM D 92236
Yoğunluk @15º C kg/l, ASTM D 40520,85
RenkKırmızı