araçlar
  • A
  • A
  • A
  • metin boyutu

ilgili içerik
Mobil Delvac 1™ ATF
Sıvı, modern ağır hizmet otomatik şanzımanlarının zorlu gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Mobil Delvac Synthetic ATF

Mobil Delvac 1™ ATF

Allison TES 295 Onaylı Sentetik Otomatik Şanzıman Sıvısı
Mobil Delvac 1 ATFmodern ağır hizmet tipi otomatik şanzımanların zorlu gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış sentetik bir sıvıdır. Optimize edilmiş sentetik baz yağı karışımı en ağır çalışma koşullarında bile mükemmel bir performans sağlar. Mobil Delvac 1 ATF, olağanüstü bir vites değiştirme ve güç aktarma performansı sunar. Benzersiz formülünün, en kapsamlı ve katı şartnamelerden biri olan TES 295 şartlarının tüm test gerekliliklerini karşıladığı Allison tarafından onaylanmıştır.

şanzımanGeleneksel ATF sıvılarına kıyasla, Mobil Delvac 1 ATF’nin yüksek viskozite indeksi ve kararlılığı yüksek sıcaklıklarda termal bozunmaya karşı koruma sağlarken sıfırın altındaki sıcaklıklarda da olağanüstü bir performans sunar. Mobil Delvac 1 ATF’nin modern yüksek performanslı kamyonlarda, otobüslerde, kamu hizmet araçlarında, çekicilerde, kamyonetlerde ve Allison TES 295 onaylı bir yağ gerektiren diğer ekipmanlarda kullanılması tavsiye edilir.
 

Mobil Delvac Synthetic ATF

Mobil Delvac 1 ATF’nin gelişmiş teknolojisi daha uzun yağ değişim aralıkları, sürtünmeye karşı uzun süreli koruma ve düşük sıcaklıklarda çalışma kapasitesi sergilemiştir. Ayrıca genel şanzıman dayanıklılığını ve temizliğini de artırır.

Son olarak, TES 295 onaylı Allison şanzımanınız için bir sıvı arayışındaysanız, seçeceğiniz sıvının Allison TES 295 onay numarası (Mobil Delvac 1 ATF’nin onay numarası AN-051005’tir) taşımasına ve/veya Allison Approved logosu bulunmasına dikkat etmenizi öneririz.

Mobil Delvac 1 ATFValue
Viscosity, ASTM D 445 
cSt @ 40º C39
cSt @ 100º C7.3
Brookfield Viscosity, ASTM D 5293 
-cP @ -40º C8,400
Viscosity Index, ASTM D 2270168
Pour Point, ºC, ASTM D 97-54
Flash Point, ºC, ASTM D 92236
Density @15º C kg/l, ASTM D 40520.85
ColorRed


Gelişmiş, özel bir katkı maddesi sisteminden ve optimize edilmiş, tam sentetik bir baz yağ karışımından üretilen Mobil Delvac Synthetic ATF, en güç koşulların üstesinden gelirken, Allison’un mineral yağ seviyesi şartnamesi TES 389’u karşılayan modern ATF’lere kıyasla daha uzun yağ değişim aralıkları sağlar.