Gıda ve İçecek Sektörü Endüstriyel Yağları

Tüketicinizi ve işinizi koruyun

Mobil™ markalı NSF H1 onaylı gıda ve içecek makinesi yağları

Gıda ve içecek işleme endüstrisinde benzersiz zorluklarla karşı karşıyasınız. Maksimum üretkenlik için çalışmak zorunda olmanın yanı sıra, yağlama için kullanılan yağ ve greslerden kaynaklanan kontaminasyonu da kapsayan gıda kontaminasyonuna karşı koruma sağlamanız gerekir.

Kazara temas olasılığı bulunan durumlarda, devlet kurumları yağların NSF H1 tescilli olması şartını koyabilir. Şaşırtıcı şekilde günümüzde gıda ve içecek endüstrisinde kullanılan yağların çoğu NSF H1 tescilli değildir; bu da üretimi gereksiz bir risk altında bırakabilir. Neyse ki Mobil gıda makineleri yağları NSF H1 tescillidir, böylece bu riski ve sonucundaki hizmet dışı kalma süresini en aza indirmenize yardımcı olarak rekabetçi ve kârlı konumda kalmanızı sağlar.

Gıda güvenlik ve kalitesini sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış.
100 yılın üzerinde endüstri deneyimi ve yağlama konusunda uzmanlıkla desteklenen yeni Mobil SHC Cibus™ Serisi gıda makinesi yağları, üretkenliği maksimum seviyeye çıkarmak, gıda kalitesini korumak için çok çeşitli gıda proseslerine yönelik yüksek performanslı yağlama sunmak üzere özel olarak formüle edilmiştir.Bunlar arasında et, süt ürünleri, unlu mamuller, içecekler, bira üretimi, hayvan mamaları, şeker, farmasötik ve hububat vardır.

Mobil SHC Cibus Serisi yağlar kompresör, hidrolik, dişli ve yatak yağlarını içerir. Mobil SHC Cibus Serisi yağlar, Mobilgrease™ FM Serisi ve Mobil SHC Polyrex™ Serisi yağlarla birlikte ve bazı diğer Mobil markalı yağlarla birlikte, gıda işleme endüstrisinde bulunan çeşitli çalışma koşullarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.. Bu koşullar, en düşük dondurma ve en yüksek pişirme sıcaklıklarından, yüksek basınçla sık sık uygulanan yıkama ve sıcak, korozyona neden olan atmosferlere kadar uzanmaktadır.

Mobil SHC Cibus Serisi yağları, birçok global pazara yönelik gıda ürünleri için formüle edilmiştir, ayrıca Helal ve Kosher(Parve) gıda hazırlamada kullanım için üretilmiştir. Gıda güvenliği açısından global olarak kabul edilen sistematik bir risk yönetimi yaklaşımı olan Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) planlama programınıza uygun şekilde, özel olarak tasarlanmıştır.  

Mobil SHC Cibus, Mobil SHC Polyrex ve Mobilgrease FM marka ürünler ISO 21469.2006 standartlarına göre sertifikalı tesislerde üretilir ve bu durum yağların en yüksek standartlara göre üretilmesi konusunda ek bir güven seviyesi sunar.

Global üretici onayları ve ispatlanmış saha performansı.
Piyasaya sürülmeden önce detaylı testlerden geçirilen Mobil markalı endüstriyel yağları ekipman üretici onaylarıyla ve saha deneyi tecrübeleri ile desteklenir.

Gereksinim duyduğunuz desteği sağlar.
Güvenilir hizmetlerimiz asla yalnız kalmamanız anlamına gelir:*

ExxonMobil Teknik Destek — Telefonla veya çevrim içi olarak kullanılabilen ve tesisiniz için yönlendirme ve öneriler sağlayan, teknik uzmanlar ekibimizden kullanımı kolay yardım.

Eğitimli Distribütör Satış Temsilcileri — Tesisinizin üretkenliğini arttırmaya yardımcı olmak üzere yağ seçimi konusunda çalışma yerinde rehberlik.

Saha Mühendisliği Hizmetleri (FES) — Yerinde yağlama uygulamaları konusunda uzman öneriler, yağlama performansını optimize etme ve ekipmanda sorun giderme ve ayrıca makinelerinizi daha uzun ve daha verimli çalıştırmanıza yardımcı olmak üzere sistem incelemeleri ve proaktif izleme.

Son teknolojiye sahip SignumSM Yağ Analizi programı — Ekipman ömrü ve güvenilirliğini arttırmak ve bakım maliyetlerini azaltmak için yağ ve ekipman durumunu izler. Kullanılmış yağda kritik göstergeleri değerlendirmek üzere özellikle  talaşlı imalat endüstrisi için hazırlanmış olan program şirketinizin yağ ve ekipman durumunuzu daha iyi anlamanız için gerekli bilgiyi sağlar.

İşinizin üretkenliğini optimize etmek için önde gelen Mobil endüstriyel yağları ve benzersiz endüstri deneyimimize güvenin.

Ian Davidson ile Fabrika Mühendisliği İmalat Notları (EN)

*Bölgenizde bulunabilirliği açısından yerel ExxonMobil satış temsilcinize başvurun.

Gıda makineleri endüstriyel yağlar broşürü

gıda makineleri yağları broşürü (EN)

Üretkenlik için içerik keşfedin

Gıda makineleri yağları seçme kılavuzu

gıda makineleri yağları seçme kılavuzu (EN)

Hangi ürünlerin gerekliliklerinizi karşıladığını öğrenin

Gıda makineleri endüstriyel yağları terimler sözlüğü

gıda makineleri yağları terimler sözlüğü (EN)

Güvenlik ve uyum hakkında daha fazla bilgi

Gıda makineleri yağları teknik konusu

gıda makineleri yağları teknik konusu (EN)

Tesisinizi güvenlik risklerinden koruyun

Mobil SHC Cibus serisi, yağ denge sayfası, gıda işleme endüstrisi için

Mobil SHC Cibus™ Serisi bilgi formu (EN)

Sentetik yağlarımızın nasıl kalite sağladığını öğrenin

Mobil SHC Cibus serisi, yağ denge sayfası, gıda işleme endüstrisi için

Mobil SHC Cibus™ Serisi bilançosu (EN)

Sonucunuzu nasıl geliştirebileceğimizi kontrol edin

Mobilgrease FM serisi yağ bilgi formu gıda ve içecek endüstrisi için

Mobilgrease™ FM Serisi bilgi formu (EN)

Endüstriniz için üstün gresler

Soğutma kompresörü yağ seçme tablosu, endüstriyel sistemler için

soğutma kompresörü yağları seçme tablosu (EN)

Gereklilikleriniz için doğru ürünleri seçin