SHC 600 yağ kaplama dişlileri

Mobil SHC™ 600

Yeni jenerasyon sirkülasyon ve dişli yağları
Ağır yüklerden aşırı sıcaklık değişikliklerine kadar endüstriyel dişli kutuları çok zorlu koşullarda çalışır. Gelişmiş teknolojili Mobil SHC 600 Serisi sentetik yağları bu koşullar altında bile makinalarınızın taleplerini karşılamak üzere en üst performansı sağlar.

%3,6'ya kadar azalmış enerji tüketimi*
Bir dişli kutusu ve sirkülasyon yağ sisteminde Mobil SHC 600 Serisi yağların düşük sürükleme ve yüksek viskozite indeksi birleşip mineral yağlara göre güç tüketimini ve enerji maliyetini önemli ölçüde azaltır. Bu azalmış tüketim emisyon düzenlemelerini karşılamanıza yardımcı olacak şekilde CO2 azalması anlamına gelebilir.

500'den fazla büyük ekipman üreticisi tarafından 1800 uygulamada kullanılması önerilen Mobil SHC 600 Serisi yağları OEM'ler tarafından mükemmel performansı devam ettirirken temel alanlarda gelişmeler sağladığı şimdiden anlaşılmıştır.

Mobil Endüstriyel Yağlar Enerji Tasarruf Ürünleri: Mobil SHC 600 Serisi ve Mobil SHC Gear (EN)

Mobil SHC™ 600 Dişli veri sayfası (EN) 
 

 

 

Mobil SHC marka yağlar, ilerici ve üstün performansları sayesinde dünya çapında tanınan ve beğenilen ürünlerdir. İlk kez araştırma görevlilerimiz tarafından moleküler olarak tasarlanan ve geliştirilen bu sentetik ürünler, mükemmel ürünler sunmak amacıyla ileri teknolojinin kullanılması konusundaki kararlılığı temsil etmektedir. Yenilenen Mobil SHC 600 Serisi yağların geliştirilmesinde rol oynayan temel faktörlerin başında, sürekli gelişmekte olan endüstriyel ekipman tasarımları için üstün performans sağlamak amacıyla bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımız ile önde gelen ekipman üreticileri arasında gerçekleştirilen yakın çalışma gelmektedir.

Kilit ekipman üreticileri ile yapılan çalışmalar, Mobil SHC 600 Serisi yağların benzersiz performansa sahip olduğunu gösteren laboratuar ve ekipman testleri ile elde edilen sonuçları teyit etmektedir. Ekipman üreticileri ile yapılan ortak çalışmalarda elde edilen bir başka bulgu da, mineral yağlara göre enerji verimliliğinde %3,6'ya varan iyileştirme sağlanabildiğidir.(*) Bu faydalar, yüksek devirli sonsuz vida dişlilerde olduğu gibi, yüksek seviyede mekanik kayıp yaşayan ekipmanlarda özellikle belirgin olarak ortaya çıkar.

Ürün formülasyonundan sorumlu bilim adamlarımız, geliştirilen Mobil SHC 600 Serisi yağlar için en son Mobil SHC teknolojisini geliştirmek amacıyla benzersiz ısıl/oksidasyon dayanıklılığı potansiyeli sağlayacak olan özel baz yağlar seçmişlerdir. Formülasyon sorumlularımız ayrıca baz yağlarının sahip olduğu mükemmel yağ ömrü ve tortu kontrolü ile, ısıl/oksidasyon ve kimyasal bozunmaya dayanıklılığa en üst düzeyde yarar sağlayacak özel katıklar kullanmışlardır. Bu formül yaklaşımı sayesinde pek çok mineral bazlı üründen daha iyi düşük sıcaklıkta akışkanlık özelliği elde edilmekte ve uzak noktalardaki düşük ortam sıcaklığına sahip uygulamalar için kilit faydalar sağlanmaktadır. Geliştirilen Mobil SHC 600 Serisi yağlar aşağıda verilen potansiyel faydaları sağlamaktadır:

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Yüksek sıcaklıkta üstün termal/oksidasyon dayanıklılığıEkipmanın yüksek sıcaklıklardaki çalışma kapasitesini arttırır
Yağ ömrünü uzatır, yağ değişim ihtiyaçlarını ve maliyetlerini azaltır
Arızasız çalışma ve daha uzun filtre ömrü için çamur ve tortu oluşumunu azaltır
Yüksek Viskozite İndeksiViskozite ve yağ film kalınlığını yüksek ısılarda aynı seviyede tutar
Benzersiz düşük sıcaklık ve ilk çalıştırma performansı sağlar
Düşük sürükleme katsayısıDişli takımları gibi kayan mekanizmalarda sürtünmeyi azaltır ve verimliliği artırarak, daha düşük enerji tüketimi potansiyeli ve daha düşük çalışma sıcaklıkları sağlar.
Rulmanlı yataklarda mikro-kayma etkisini önlemeye yardımcı olur ve rulman ömrünü uzatır
Yüksek yük taşıma kapasitesiEkipmanın korunmasına ve ömrünün uzatılmasına yardımcı olur; beklenmedik duruşları azaltır ve servis ömrünü uzatır
Dengeli katık bileşimiPas ve korozyona karşı koruma, su ayırma, köpük oluşumu kontrolü ve havayı bırakma performansları ile, geniş bir yelpazede endüstriyel uygulamalar için arızasız çalışma sağlar ve işletme maliyetlerini düşürür

(*) Enerji verimliliği sadece Mobil SHC 600' ün performansının sirkülasyon ve dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfına sahip geleneksel (mineral) yağlarla karşılaştırıldığındaki performansıyla ilgilidir. Kullanılan teknoloji sayesinde, kontrollü koşullar altında sonsuz vida dişli kutusunda yapılan testlerde referansa göre %3,6'ya varan verimlilik artışı sağlanmıştır. Verimlilikteki iyileşmeler, çalışma koşullarına ve uygulamaya bağlı olarak farklılık gösterir.

Mobil SHC 600

624

625

626

627

629

630

632

634

636

639

Viskozite, ASTM D 445

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cSt @ 40ºC

32

46

68

100

150

220

320

460

680

1000

cSt @ 100ºC

6.3

8.5

11.6

15.3

21.1

28.5

38.5

50.7

69.0

98.8

Viskozite İndeksi, ASTM D 2270

148

161

165

162

166

169

172

174

181

184

Akma Noktası, ºC, ASTM D 97

-57

-54

-51

-45

-42

-42

-42

-39

-39

-33

Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92

236

225

225

235

220

220

225

228

225

222

 

Mobil SHC 600 Serisi, mineral baz yağlı ürünlerle uyumludur, ancak yapılacak karışımlar performansını düşürebilir. Bu nedenle, Mobil SHC 600 Serisi ile değiştirilmesinden önce, sistemin tümüyle temizlenmesi ve arındırılması, en üst düzeyde performans sağlaması açısından zorunludur. Mobil SHC 600 Serisi yağları, pek çok NBR, FKM ve mineral yağlarla kullanılan diğer elastomer esaslı keçe materyallerinin çoğuyla uyumludur. Elastomerlerde geniş varyasyon potansiyeli vardır. En iyi sonuçları elde etmek için uyumluluğu doğrulamak amacıyla ekipman sağlayıcınıza, keçe üreticinize veya yerel şirket temsilcinize danışınız.

Mobil SHC 600 Serisi yağlarının yüksek ve düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu, çalışma sıcaklıklarının veya yağ tank sıcaklıklarının geleneksel yağlayıcılar açısından uygun olmadığı veya verimlilik artışının gerekli olduğu durumlarda geniş bir yelpazede yer alan dişli ve yatak uygulamalarında kullanılması önerilmektedir. Özellikle parça değiştirme, sistem temizliği ve yağ değiştirme maliyetlerinin yüksek olduğu uygulamalarda verimlilik artışı sağlamaktadırlar. Özel uygulamalarda uygun viskozite sınıfının seçilmesi gerekmektedir ve bunlar şunlardır:

• "Filled -for-life" dişli kutuları, yüksek devirli/düşük verimlikli sonsuz dişliler
• Yağ değişiminin zor yapıldığı zor ulaşılan yerlerde bulunan dişli kutuları
• Dönemsel yağ değişimlerinden kaçınılabilen kayak pisti telesiyeji gibi düşük ısılı uygulamalar
• Yüksek ısılarla karşılaşılan karıştırıcı rulmanlı yatakları ve silindir boyun yatakları
• Plastik Kalenderleri
• Denizcilik alanı santrifüjleri dahil olmak üzere ağır santrifüj uygulamaları
• Demiryolu A/C Çekme Tahrikleri
• Mobil SHC™ 626, 627, 629 ve 630 doğal gaz, saha gazları toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları basan Yağ Banyolu Vidalı Rotari Kompresörler için uygundur.
• Mobil SHC™ 629, 630, 632, 634, 636 ve 639, Siemens AG tarafından Flender dişli kutularında kullanılmak üzere onaylanmıştır.

Mobil SHC 600 Serisi ürünleri Havacılık için Uygun Değildir, diğer bir deyişle uçak bileşenlerinin yağlanması için tasarlanmamış olup, bu amaçla önerilmemektedir.

 
energy efficiency

  *Enerji verimliliği tasarım Exxon Mobil Corporation'ın ticari bir markasıdır. Enerji verimliliği sadece sirkülasyon ve dişli uygulamalarında aynı viskozite derecesine sahip konvansiyonel mineral referans yağlarıyla karşılaştırıldığında sıvı performansıyla ilişkilidir. Kullanılan teknoloji bir sonsuz dişli kutusu içinde kontrollü koşullar altında test edildiğinde referansa göre %3,6'ya kadar verimliliği mümkün kılar. Verimlilik artışları çalışma koşulları ve uygulamalara göre değişecektir.